مدیرعامل سازمان آرامستان ها در پاسخ به برخی ابهامات عنوان کرد:

سازمان آرامستانها و بنده به صورت ۲۴ ساعته پاسخگویی شهروندان و اصحاب رسانه هستیم

به دنبال  انتشار اخباری در فضای مجازی و برخی رسانه ها مبنی بر سرقت کتیبه ای در آرامستان دارالسلام  ؛ ظهر امروز در این خصوص مصاحبه ای با مدیر عامل سازمان مدیریت آرامستان ها شهرداری شیراز صورت گرفت و به برخی ابهامات و شایعات منتشر شده در سایت های خبری  پاسخ داده شد . 
به گزارش روابط عمومی سازمان آرامستانها مهندس چراغی ضمن ابراز ناراحتی  از بروز چنین  اتفاقاتی در پاسخ چنین گفت :

در واقع اتفاقی که افتاده است یک تخریب بوده که توسط افرادی موسوم به وندال (Vandal ) صورت گرفته است و کارشناسان سازمان با مشاهده تکه و شکسته هایی از این کتیبه که در مجاورت این  بنا در محل نصب کتیبه رها  گردیده بود و با توجه به اینکه  این کتیبه از ارزش مالی کمی نسبت به سایر آثار  برخوردار بوده است نتیجه گرفتند که عامل این اتفاق  ، افراد خرابکاری بوده اند که هدف آن ها تخریب و نه سو استفاده مالی بوده است .

چراغی گفت:

به کرار در مجموعه های مختلف شهری، اماکن عمومی و  تاریخی ، کتابخانه ها ، پارک هاو یا  بناهایی مثل تخت جمشید و غیره شاهد خرابکاری هایی از این دست بوده ایم که به واسطه شخصیت این افراد ستیزه جو صورت گرفته است و انگیزه این افراد نه سوء استفاده مالی بلکه خرابکاری بوده است.

وی از اداره اوقاف و امور خیریه خواست تا هر چه سریعتر نسبت به تحویل این اماکن به سازمان آرامستانها اقدام نمایند و در این خصوص ادامه داد:

بارها و بارها در جلساتی که در استانداری ،فرمانداری ، سازمان ها و ادارات مختلف جهت بهسازی این آرامستان برگزار شده است عنوان کرده ایم که اداره اوقاف و امور خیریه بایستی هر چه سریعتر  بناهای  تاریخی  دارالسلام را به  شهرداری و سازمان  آرامستان  تحویل نمایند و همچنین   سازمان میراث  فرهنگی و گردشگری نیز طرحهای مرمت  و مقاوم سازی را ارائه نماید تا شهرداری بتواند به سرعت اقدام و آنها را به مرحله اجرا رسانده و از آسیبهای احتمالی جلوگیری به عمل آورد که این آسیبها میتواند درنتیجه عوامل  طبیعی و فرسایشی و به مرور زمان صورت پذیرد و یا به دست افراد وندال یا خرابکار انجام شود . 
   بسیاری  از  آثار و کتیبه ها  در مجاورت و منصوب به این بناهای تاریخی قرار گرفته اند  و عدم ساماندهی آنها ، دسترسی بیشتری برای سودجویان وخرابکاران  فراهم خواهد کرد .

مهندس چراغی در خصوص انتشار شایعه ای مبنی بر  امتناع وی  از مصاحبه و اطلاع رسانی  به شهروندان محترم نیز گفت: 

تاکنون چنین  تماسی   با سازمان و یا شخص بنده ، گرفته نشده است و درخواست مصاحبه ای در این مورد اعلام نگردیده است ولی در صورت اعلام یا درخواست با کمال میل پاسخگو خواهم بود  .

وی با اعلام شماره تلفن همراه خود(  علیرضا چراغی ۰۹۱۷۷۳۸۵۴۱۹) از اصحاب رسانه، شهروندان و علاقه‌مندان به موضوعات مرتبط ، خواست ، جهت دریافت پاسخ  رفع ابهام یا طرح هرگونه سوالی  با این شماره که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی این عزیزان  می باشد  تماس حاصل نمایند.

 وی در پاسخ به این سوال که تاکنون چه اقداماتی در این خصوص انجام شده است پاسخ داد:

 زمانی که این خبر را دریافت نمودیم ،همان موقع سریعاً باکسب نظر از  متخصصین  شخصی متبحر و صاحب نام که مجموعه ای از استادان این فن را در اختیار داشت انتخاب نموده و از ایشان خواستیم در حداقل  زمان نسبت به بازسازی و مرمت این کتیبه اقدام نمایند که امیدواریم ظرف مدت کوتاهی کتیبه جایگزین و در محل خود نصب گردد.۱۳۹۸/۰۷/۱۵
منبع : سازمان آرامستان ها
تعداد بازدیدها : ۱۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
ریاست سازمان
مهندس علی پارسازاد
مهندس علی پارسازاد

تماس با مدیریت   07137301950   
زمان ملاقات با ارباب رجوع
یک شنبه و سه شنبه  ها
ساعت 8 تا 10 صبحآخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳