احیای آرامستان دارالسلام

نشست تخصصی جهت بررسی چگونگی احیای آرامستان دارالسلام


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری شیراز ظهر پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه ، با پیگیری های این سازمان جلسه ای با موضوع بررسی احیای آرامستان دارالسلام  در دفتر معاون عمرانی استاندار فارس تشکیل گردید.
 در این جلسه علاوه بر معاونین و مشاورین استاندار ، چراغی  و گشتاسبی راد مدیران سازمان آرامستان ها و سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و همچنین امیری مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و نماینده اداره اوقاف حضور داشتند.
مدیر عامل سازمان آرامستانها هدف از این نشست را رفع مشکلات عمده و اساسی دارالسلام عنوان نمود و از استانداری به عنوان مرجع ذیصلاح نظارتی خواست تا اولویت بندی مسائل را در حل این موانع لحاظ کرده  و طرفین را ملزم به رعایت توافقات نماید .

چراغی با بیان مقدمه ای در خصوص این آرامستان ، برگترین مانع در پیشرفت پروژه را عدم واگذاری زمین دارالسلام و عدم صدور مجوز بهره برداری و حق انتفاع به  شهرداری  عنوان نمود .

علیرضا چراغی گفت: 

مابه طور واضح و کامل اعلام کردیم که چه از لحاظ فنی و تخصصی و چه از نظر مالی و اعتباری ،توانایی انجام کار را داریم و درخواست ما از استانداری ، کمک به حل موضوع ، با رعایت  اولویت های عنوان شده می باشد.

وی در خصوص مذاکرات صورت گرفته در این نشست به روابط عمومی سازمان گفت:

دارالسلام یا درب سلم یکی از قدیمی ترین آرامستانهای تاریخی و مذهبی بسیار مهم در شهر شیراز و به نوعی شناسنامه ای بر این شهر و حتی کشور ایران عنوان گردیده است . بر اساس همین ویژگیهای فرهنگی، در سال 1392 توافقاتی میان شهرداری شیراز ، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و اداره اوقاف اوقاف و امور خیریه جهت ساماندهی دارالسلام صورت گرفت .از مهمترین مفاد این توافق نامه که شامل واگذاری آرامستان و ارائه مجوز بهره برداری  به شهرداری میباشد تاکنون توسط اداره اوقاف و امور خیریه انجام نشده است و پیگیریها حاکی از این است که سازمان اوقاف کشور هنوز به این مورد پاسخ نداده است . سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز بایستی طرح های مربوط به مقاوم سازی بناهای تاریخی موجود را ارائه نماید که از مفاد همان توافق نامه میباشد .

وی افزود:

به موازات این اتفاقات  ، شهرداری اقدامات عمرانی متعددی  را در زمینه ساماندهی آرامستان  اجرا نموده است.
شهرداری با تمام وجود و با قدرت تمام آمادگی این را دارد که طرح های ارائه شده را در صورت تایید مراجع نظارتی  و گروههای مردمی دوستدار فرهنگ و محیط زیست ، طبق طرح کامل و محکم  به سرانجام برساند. 

 ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
منبع : سازمان آرامستان ها
تعداد بازدیدها : ۱۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
ریاست سازمان
مهندس علی پارسازاد
مهندس علی پارسازاد

تماس با مدیریت   07137301950   
زمان ملاقات با ارباب رجوع
یک شنبه و سه شنبه  ها
ساعت 8 تا 10 صبحآخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳