آرامستانها جزء لاینفک کاربری‌های شهری محسوب میگردند

ارتباط و همکاری دلسوزانه شهرداری شیراز و استانداری فارس کلید حل مشکلات و رفع موانع

با گذشت مدت زمان زیادی از ساخت آرامستان بهشت احمدی هنوز سند بهره برداری این آرامستان صادر نگردیده و در اختیار سازمان آرامستانها قرار نگرفته است در همین راستا با تلاش و پیگیری مهندس چراغی مدیرعامل سازمان و همت دلسوزانه دکتر رحیمی و مهندس لقمانی معاونین امور عمرانی و امور شهری و شوراهای استانداری فارس ، جلسه ای به منظور پایان دادن به این موضوع ،در محل  استانداری فارس برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان آرامستانهای شهرداری شیراز مهندس چراغی با ذکر  مقدمه‌ای در این خصوص گفت :

آرامستانها جزء لاینفک مجموعه مدیریت شهری محسوب می گردند  و از طرفی  با توجه به مسائل بهداشتی و زیست محیطی نیاز به یک آرامستان مرکزی در شهر شیراز  به خوبی  نمایان بود  لذا  در سال ۱۳۷۳ به همین منظور در پهنه دشت دریمه زمینی با مساحت بالغ بر ۴۶۶ هکتار  جهت ساخت آرامستان بهشت احمدی در نظر گرفته شد .

 از آن تاریخ  شهرداری اقدام به مکاتبه با سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله  اداره کل منابع طبیعی  نمود  و پس از بررسی و مشخص شدن  محدوده  اراضی منابع طبیعی  نسبت به طراحی سایت  و ساخت سازه ها  اقدام گردید ، که به حمد الله  تا کنون پیشرفت‌های  قابل قبولی  حاصل شده است و این آرامستان در حال حاضر  به صورت روزانه در حال  انجام خدمات بوده  و تاکنون نزدیک به  ۱۴۰۰ تن از اموات  در این آرامستان  به خاک سپرده شده اند و در برنامه ریزی نهایی  نیز مقرر گردید که سردخانه مرکزی حداکثر تا ۲۲ بهمن سال جاری تکمیل  و  مورد بهره‌برداری قرار گیرد ، که با راه اندازی این سردخانه زمینه انجام  کلیه امور مربوط به  متوفیان شامل  تغسیل  ، تکفین ،  تدفین  و سایر خدمات  در همین محل مهیا و اجرایی خواهد گردید.

 وی افزود:

 با توجه به مقدمه ای که ذکر گردید جهت جلوگیری و رفع شبهات شرعی و قانونی ،  سازمان آرامستانها از همان سال‌های ابتدایی اقدامات خود را جهت اخذ سند بهره برداری زمین مذکور آغاز نمود. اقدامات و کارهای زیادی صورت گرفت ولی در حال حاضر به علت طولانی شدن روند اخذ سند و عدم  حصول نتیجه ، قضیه را پیگیری و در نهایت با همکاری و همت مهندس لقمانی ، موفق شدیم جلسه ای با محوریت دکتر رحیمی معاون محترم امور عمرانی استانداری فارس و با حضور آقایان بوستانی و طهماسبی مدیرکل و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری  استان و شهرستان شیراز ، در دفتر معاونت امور عمرانی استانداری فارس برگزار نماییم .

در ادامه مهندس چراغی در ضمن ابراز رضایت از برگزاری و روند پیشرفت موضوع در این جلسه گفت:

 پس از بحث و تبادل نظر در زمینه اخذ سند آرامستان بهشت احمدی نتایج مثبتی حاصل گردید.  
در نهایت اداره منابع طبیعی متعهد گردید با همکاری شهرداری و سازمان آرامستان ها طی مدت ۱۴ روز اقدامات تکمیلی را انجام و مسائل مربوط به صدور سند را بررسی ، پیگیری و مشکلات را مرتفع نماید. پیش بینی می گردد طی این مدت سند آرامستان صادر گردد و در اختیار سازمان آرامستان ها قرار گیرد.

وی ضمن 
 تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات دلسوزانه معاونین محترم استاندار محترم فارس ، این نشست را مثبت ارزیابی و این حسن همکاری و تعاون را نشانه بارز لیاقت و شایستگی مدیران ارشد استان عنوان نمود .

 


 


۱۳۹۷/۰۸/۲۷
منبع : سازمان آرامستان ها
تعداد بازدیدها : ۱۴۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظرات
سازمان آرامستان ها - عبدالرسول دبیری: ممنون از پیگیری و اطلاع رسانی شما

  
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
ریاست سازمان
مهندس علیرضا چراغی
مهندس علیرضا چراغی

تماس با مدیریت   07137301950   
زمان ملاقات با ارباب رجوع
یک شنبه و سه شنبه  ها
ساعت 8 تا 10 صبحآخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳