تاریخ درج : یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اختصاص قطعه ای مناسب جهت احداث باغ مزار مشاهیر و مفاخر شیراز
احداث آرامستان مشاهیر و نام آوران شیرازی

 
یکی از ویژگی‌های خوب فرهنگی ما ایرانی‌ها گرامیداشت یاد و خاطره کسانی است که در میان ما نیستند و این صفت آنقدر در ما نمود دارد،که گاهی به افراط گراییده و از مهربانی و گرامی داشتن او در زمان حیاتش غفلت می‌ورزیم و در زمان حیات افراد به آنها کمتر توجه می‌کنیم .
این به معنای این است که باید در زمان حیات افراد، از ظرفیت‌ های آنها بهره برد، آنها را ارج نهاد و قدر  شناخت و مورد توجه قرارداد و هم پس از اینکه از دنیا رفتند یادشان را گرامی داشت و در راستای شناساندن آنها به نسل‌های بعد کوشید. سعدی علیه الرحمه نیز قرن‌ها پیش این مسئله را به ما متذکر شده آنجا که اشاره کرده که «هنرمند هر جا رود قدر بیند و در صدر نشیند.»
یکی از اقدامات خوبی که شهرداری شیراز و شورای  محترم شهر شیراز،  پیگیر آن است بحث پاسداشت همین بزرگان است.
مهندس غلامرضا شریف رئیس سازمان مدیریت آرامستانها  با آرزوی طول عمر تندرستی برای مشاهیر و نام آوران شیرازی، از اختصاص و احداث  آرامستان مشاهیر خبر داد : ضمن بیان سوابق تاریخی شهر شیراز و لزوم پاسداشت مشاهیر و مفاخر ، احداث آرامستانی ویژه مشاهیر در شان مفاخر ایران زمین است، که در دستور کار این سازمان قرار گرفته و بزودی اجرائی می شود .
مهندس غلامرضا شریف با مرور پیگیری‌های قبلی به ویژه شهرداری شیراز جهت اختصاص یک آرامستان ویژه تدفین مشاهیر و فرهنگ‌ وران شهر شیراز گفت: با استفاده از قطعه زمین ما ببن دو آرامستان دارالسلام برای این امر موافقت شد.
موضوع آرامستان مشاهیر بعد از بررسی تخصصی در صحن علنی شورا نیز مطرح و به تصویب اعضای شورا رسید که با مشخص کردن هیات امناء آرامستان مشاهیر، شهرداری شیراز مجوز یافت تا با هماهنگی با دستگاه‌ های مربوط و نیز ضمن تدوین آیین‌نامه مربوط به نام‌آوران و مشاهیر در این زمینه خدمات ارائه بدهد.

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
آیا مایل به بازدید از آرامستان بهشت احمدی و آشنایی با فضای آرامستان و خدمات آن می باشید؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۶۱۴۱۲ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آرامستان ها شهرداری شیراز می باشد